CITACE Z KOMIKSU: Počítám do tří. Složit pancrfausty a běžet! Jinak každý dostane pěta-dvacet!

ročník 2008

Číslo #9 Tohle není zrovna ideální místo pro válčení. Vzduch tu dosahuje šílených teplot a na rozpáleném písku by se v klidu dala smažit vajíčka. Jenže to ve válce nikoho nezajímá. Liška pouště vystrčila svoje ouška a rozhodla se udělat trochu raubení v zemích věčného písku. A to je potřeba zarazit. Válka se tentokráte posunula přes středozemní moře směrem na jih do Afriky, aby i tam ukázala všem místním obyvatelům svoji odvrácenou tvář. Rommelovy plány bylo třeba zastavit. Víte jak do těchto akcí zapadá jméno generála Klapálka? Jak to vlastně všechno dopadlo a jaké následky tohle východní válečné tažení mělo pro všechny zúčastněné?

Pokud ne, neváhejte a kupte si již v pořadí devátý Filmag speciál, tentokráte o válce v exotickém kabátku písečných plání. Vyplatí se to.


Číslo #10 Lenin je růže vhozená do kostela. Ne nadarmo po něm v širých ruských pláních pojmenovali celé město – Leningrad. A co by mohlo napadnout Hitlera lepšího, než tohle hrdé město srazit na kolena. Jenže duše ruského muže a ženy přečká snad všechno, zvláště když věří, že tatíček Stalin ve svém stopadesát plus jedna přemýšlí nejen o tom, jak vyhrát nad fašistou, ale i na blaho svého lidu. Leningrad je v obležení, němečtí vojáci mrznou v zákopech a v ulicích města propuká zoufalství a hladomor. Další neveselá kapitola druhé světové války sebou nese vše, co ty ostatní – smrt, bolest a zoufalství. Ke slovu se dostávají přední generálové, aby to nepříteli pořádně nandali a jediné, co je dokáže zahřát, je pořádný stakan vodky.

Pokud by vás zajímal bližší pohled na celou tuhle situaci, neváhejte a pořiďte si nový Filmag speciál, tentokráte s tématem Leningrad.


Číslo #11 Tytam jsou doby, kdy se války vedli čestně a kdy se dva generálové s barevnými klobouky dohodli, že se sejdou na nějakém paloučku stranou od lidí a během pití anglického čaje budou manévrovat s figurkami pod sebou. To už by dneska tak nějak nefungovalo. A proto je třeba k vítězství využít i paragánů, průzkumníků a nejrůznějších osamocených jednotek, které se dostanou do týla nepřítele a tam mu budou vyrábět raubení. A právě hrdinství těchto vojáků se věnuje v pořadí již jedenáctý Filmag Speciál.

A proto, pokud si chcete odpočinout od tankových bitev a obléhání zásadních měst, vítejte ve světě osamělých střelců. Není o nic nudnější, než ty ostatní.


Číslo #12 Co je svět světem, našlo se plno hybatelů, které dokázali vždycky zamíchat řádem ve prospěch těch majetnějších. Lidé bojovali pro lásku, území, slávu a pro peníze. Právě těmhle žoldákům je věnovaný nový Filmag Speciál, který Vás provede životem profesionálních zabijáků od jejich počátků až po současnost. Dozvíte se zajímavá fakta a v řádce povídek se budete moci ponořit hlouběji do světa, kde peníze rozhodují o životu a smrti. Je jedno, jestli ve své ruce drželi zakrvácený meč anebo tiskly zpocený prst ke spoušti schovaní mezi palmami. Byli, jsou a dokud se bude válčit, tak nás jen tak neopustí.

Jste připraveni na to se s nima setkat?


Číslo #13 Už je to tak. Na Slovensku bylo národní povstání. Nebojte se, nejedná se o žádnou žhavou novinku. Ono už je to pár let, co propuklo. A právě do téhle doby se redaktoři Filmagu Speciál vypravili, aby vám přinesli hromádku výživných informací a provedli vás bezpečnou stezkou mezi partyzány, Němci, Rusy a vším tím zabíjením a válčením. Vedle životopisů nevýznamnějších účastníků se můžete těšit na hutnou atmosféru doby, kdy vládl nejkontroverznější slovenský prezident.

A k tomu všemu ještě jako dárek trojici skvělých DVD s válečnou tématikou.


Číslo #14 To bylo tenkrát v šedesátom osmom. Když Rus nás osvobodil po svom. Ano, konečně jsme se alespoň na čas vyhrabali ze zákopů druhé světové války a poskočili v historii o nějaký ten rok kupředu. Bystřejší z vás asi tuší, že se jedná o rok 1968. Pro mladé: To byla ta doba, jak sem přijeli Rusáci v tancích a přejížděli lidi v trafikách a jezdili po Václaváku a občané běhali kolem a nadávali.

Nový Filmag Speciál vám přináší celkem vyčerpávající informace o těchto událostech, které se vám třeba jednou budou hodit k maturitě, anebo z nich celkem snadno uděláte nějaký ten referát.